Vishay/Vitramon VJ0603D1R7CXCAJ
VJ0603D1R7CXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R7CXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R7CXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R7CXCAJ
QUANTITY
VJ0603D1R7CXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R7CXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R7CXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R7CXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R7CXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R7CXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R7CXCAJ
SWITCH DIP TAPE SEALED 7POS SMD datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
IC SLIC PROG DUAL-CH 64TQFP datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR50S/AE50G/CKR50S datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE CLASS J F/A 250A 600V datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR 12A 250VAC 65VDC datasheet.pdf