Vishay/Vitramon VJ0603D1R7DLXAJ
VJ0603D1R7DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R7DLXAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R7DLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R7DLXAJ
QUANTITY
VJ0603D1R7DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R7DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R7DLXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R7DLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R7DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R7DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R7DLXAJ
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
IC CTRLR OCP 16SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56TSSOP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 20"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RIBCAGE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 150V FLATPCK datasheet.pdf