Vishay/Vitramon VJ0603D1R7DXXAJ
VJ0603D1R7DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R7DXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R7DXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R7DXXAJ
QUANTITY
VJ0603D1R7DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R7DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R7DXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)