Vishay/Vitramon VJ0603D1R8BXCAP
VJ0603D1R8BXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R8BXCAP
Brief Description
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R8BXCAP.pdf
Availability of VJ0603D1R8BXCAP
QUANTITY
VJ0603D1R8BXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R8BXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R8BXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R8BXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R8BXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R8BXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R8BXCAP
SW 125V ROTARY .75A S POLE 12POS datasheet.pdf
IC SWITCH AUD TRPL SPDT 14-TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 436 I/O 1152BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 196 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM datasheet.pdf