Vishay/Vitramon VJ0603D1R8DLXAJ
VJ0603D1R8DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R8DLXAJ
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R8DLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R8DLXAJ
QUANTITY
VJ0603D1R8DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R8DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R8DLXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R8DLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R8DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R8DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R8DLXAJ
FIXED IND 100UH 133MA 4.5 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 128QFP datasheet.pdf
CONN HDR 2.54MM TIN 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.27K OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf