Vishay/Vitramon VJ0603D1R9BXCAC
VJ0603D1R9BXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9BXCAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9BXCAC.pdf
Availability of VJ0603D1R9BXCAC
QUANTITY
VJ0603D1R9BXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9BXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9BXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9BXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9BXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9BXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R9BXCAC
RES SMD 154K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 10-MSOP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 26AWG SHLD 25' datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB37 PLASTIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN RECEPT HR 10POS 2.5MM BLACK datasheet.pdf