Vishay/Vitramon VJ0603D1R9BXXAP
VJ0603D1R9BXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9BXXAP
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9BXXAP.pdf
Availability of VJ0603D1R9BXXAP
QUANTITY
VJ0603D1R9BXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9BXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9BXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9BXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9BXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9BXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R9BXXAP
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC SYNC RECT MOSFET DRVR 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HDM 144CKT MIDPLANE HSG datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf