Vishay/Vitramon VJ0603D1R9DLAAP
VJ0603D1R9DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9DLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9DLAAP.pdf
Availability of VJ0603D1R9DLAAP
QUANTITY
VJ0603D1R9DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9DLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9DLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R9DLAAP
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
THYRISTOR 220V 250A DO-214AA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 85MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
KIT DEMO DAUGHTER BOARD STPMS1 datasheet.pdf
MAXIGRIP FANSINK 35X35X19.5MM datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK THR STUD 3/8" datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT 48TSOP datasheet.pdf
LED GREEN/ORG DIFFUSED 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES 140 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf