Vishay/Vitramon VJ0603D1R9DXAAP
VJ0603D1R9DXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9DXAAP
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9DXAAP.pdf
Availability of VJ0603D1R9DXAAP
QUANTITY
VJ0603D1R9DXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9DXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9DXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9DXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9DXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9DXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R9DXAAP
CAP ARRAY 10PF 25V NP0 0504 datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 24POS SIF SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARLNG 16-DIP datasheet.pdf
IGBT 345V 40A 176W I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
IC ESD/EMI PROT DIODES datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
47UF 63V 8X11.5 85C RAD datasheet.pdf