Vishay/Vitramon VJ0603D200FXPAJ
VJ0603D200FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D200FXPAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D200FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D200FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D200FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D200FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D200FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D200FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D200FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D200FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D200FXPAJ
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5MM datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1PL QC 3MM SNAP-IN datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 24POS datasheet.pdf
TFLEX HR290 9" X 9" datasheet.pdf
IR RCVR REMOTE MODULE 38KHZ SMD datasheet.pdf