Vishay/Vitramon VJ0603D200GXXAP
VJ0603D200GXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D200GXXAP
Brief Description
CAP CER 20PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D200GXXAP.pdf
Availability of VJ0603D200GXXAP
QUANTITY
VJ0603D200GXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D200GXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D200GXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D200GXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D200GXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D200GXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D200GXXAP
RES SMD 86.6K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 630MA 570 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8MSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
KIT EVAL MINI MOD SPC560 144QFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 10A datasheet.pdf