Vishay/Vitramon VJ0603D200JXBAP
VJ0603D200JXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D200JXBAP
Brief Description
CAP CER 20PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D200JXBAP.pdf
Availability of VJ0603D200JXBAP
QUANTITY
VJ0603D200JXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D200JXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D200JXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D200JXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D200JXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D200JXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D200JXBAP
RES 133K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT W/BOARD EVAL FOR ADSP-BF533 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 3PLL 20QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DSUB 25 F WW2 G30 ZINC datasheet.pdf