Vishay/Vitramon VJ0603D200MLAAP
VJ0603D200MLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D200MLAAP
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D200MLAAP.pdf
Availability of VJ0603D200MLAAP
QUANTITY
VJ0603D200MLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D200MLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D200MLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D200MLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D200MLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D200MLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D200MLAAP
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 1.2165GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
SWITCH BCD ROTARY DIP SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS DUAL SMT GOLD datasheet.pdf