Vishay/Vitramon VJ0603D200MXXAP
VJ0603D200MXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D200MXXAP
Brief Description
CAP CER 20PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D200MXXAP.pdf
Availability of VJ0603D200MXXAP
QUANTITY
VJ0603D200MXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D200MXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D200MXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D200MXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D200MXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D200MXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D200MXXAP
IC PWR MGMT TRIPLE-SUPPLY 20-QFN datasheet.pdf
IC RESET W/BATT BACKUP SOP8 TR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC 6TSOP datasheet.pdf
TOOL DIE SET TWIN COAXICON datasheet.pdf
CONN PLUG 266POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CC 0.3" datasheet.pdf
SENSOR PRESS 30PSI GAUGE 3.3V SI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 8.0" DIA datasheet.pdf