Vishay/Vitramon VJ0603D201FXAAJ
VJ0603D201FXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D201FXAAJ
Brief Description
CAP CER 200PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D201FXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D201FXAAJ
QUANTITY
VJ0603D201FXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D201FXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D201FXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D201FXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D201FXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D201FXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D201FXAAJ
Connector Receptacle 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
SIDE ELEMENT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
ANT WHIP WB 1/4 26.8-29.7MHZ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf