Vishay/Vitramon VJ0603D201MXAAT
VJ0603D201MXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D201MXAAT
Brief Description
CAP CER 200PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D201MXAAT.pdf
Availability of VJ0603D201MXAAT
QUANTITY
VJ0603D201MXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D201MXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D201MXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D201MXAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D201MXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D201MXAAT Details Description
Related parts for VJ0603D201MXAAT
FIXED IND 470UH 200MA 4.8 OHM TH datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
BIT SET ASSORTED W/CASE 27PC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TAPE VINYL 2" X 36YD RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
LED MOD 15WATT ZENIGATA 4050K datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf