Vishay/Vitramon VJ0603D201MXXAT
VJ0603D201MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D201MXXAT
Brief Description
CAP CER 200PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D201MXXAT.pdf
Availability of VJ0603D201MXXAT
QUANTITY
VJ0603D201MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D201MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D201MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D201MXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D201MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D201MXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D201MXXAT
RES 2.2K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 21POS W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf