Vishay/Vitramon VJ0603D220FLAAJ
VJ0603D220FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FLAAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D220FLAAJ
QUANTITY
VJ0603D220FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220FLAAJ
IC AMP HBT SIGE 5000MHZ SOT-363 datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 450V C0G 1206 datasheet.pdf
TXRX SFP 2.67GB/S 1511NM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf