Vishay/Vitramon VJ0603D220FLAAP
VJ0603D220FLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FLAAP.pdf
Availability of VJ0603D220FLAAP
QUANTITY
VJ0603D220FLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D220FLAAP
LAMP INCAND T-1 3/4 28V FLANGE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 8.66"L X 5.12"W datasheet.pdf
HOOK DOUBLE SPACE .025" WHITE datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
THYRISTOR INV 70A 100V TO-83 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf