Vishay/Vitramon VJ0603D220FLAAP
VJ0603D220FLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FLAAP.pdf
Availability of VJ0603D220FLAAP
QUANTITY
VJ0603D220FLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D220FLAAP
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
FUSE 35A 600V FAST CLASS J datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
IMPACT BP 4X6 DUAL WALL SN datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
1000UF 16V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf
47UF 10V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf