Vishay/Vitramon VJ0603D220FLCAJ
VJ0603D220FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FLCAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D220FLCAJ
QUANTITY
VJ0603D220FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220FLCAJ
MODULE MAGNETICS POE DUAL VOIP datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CABLE 9COND 20AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 20A datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 11POS TIN datasheet.pdf
RES 169K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf