Vishay/Vitramon VJ0603D220FXBAJ
VJ0603D220FXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FXBAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D220FXBAJ
QUANTITY
VJ0603D220FXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220FXBAJ
TIE HOLD FLAT MASONRY WIT 50-175 datasheet.pdf
RES 12.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 10POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 90MM datasheet.pdf
SL 5.08HC/22/180LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf