Vishay/Vitramon VJ0603D220FXCAP
VJ0603D220FXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FXCAP
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FXCAP.pdf
Availability of VJ0603D220FXCAP
QUANTITY
VJ0603D220FXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D220FXCAP
FIXED IND 3.3UH 270MA 800 MOHM datasheet.pdf
Crystal 22.6278MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OSC TCXO 32.768MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
IC CONTROLLER SYNCH 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 620NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf