Vishay/Vitramon VJ0603D220FXPAJ
VJ0603D220FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FXPAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D220FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D220FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220FXPAJ
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LMZFL 10/2/135 3.5SW datasheet.pdf
Connector Header 23 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8HTSOP datasheet.pdf