Vishay/Vitramon VJ0603D220FXXAJ
VJ0603D220FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FXXAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D220FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D220FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220FXXAJ
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D-TYPE 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP 2300F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf