Vishay/Vitramon VJ0603D220FXXAP
VJ0603D220FXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220FXXAP
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220FXXAP.pdf
Availability of VJ0603D220FXXAP
QUANTITY
VJ0603D220FXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220FXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220FXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220FXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220FXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220FXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D220FXXAP
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 40DIP datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf