Vishay/Vitramon VJ0603D220GLCAP
VJ0603D220GLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220GLCAP
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220GLCAP.pdf
Availability of VJ0603D220GLCAP
QUANTITY
VJ0603D220GLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220GLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220GLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220GLCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220GLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220GLCAP Details Description
Related parts for VJ0603D220GLCAP
FIXED IND 150UH 370MA 1.8 OHM datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 220000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
MCU ARM 768KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220NFM datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf