Vishay/Vitramon VJ0603D220GLPAJ
VJ0603D220GLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220GLPAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220GLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D220GLPAJ
QUANTITY
VJ0603D220GLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220GLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220GLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220GLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220GLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220GLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220GLPAJ
IC BUFF/DVR TRI-ST 6BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 8.06 OHM 1% AXL datasheet.pdf
09P ECONOMY POWER .200 CL HSG datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 16.0972MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 30V 800VA datasheet.pdf