Vishay/Vitramon VJ0603D220GXBAJ
VJ0603D220GXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220GXBAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220GXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D220GXBAJ
QUANTITY
VJ0603D220GXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220GXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220GXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220GXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220GXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220GXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220GXBAJ
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 10CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FRONT COVER LT4H-W SERIES BLACK datasheet.pdf
HEADER 12POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf