Vishay/Vitramon VJ0603D220GXCAJ
VJ0603D220GXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220GXCAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220GXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D220GXCAJ
QUANTITY
VJ0603D220GXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220GXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220GXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220GXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220GXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220GXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220GXCAJ
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 750KHZ SHUTDWN 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MULTI-FUNC GATE CONFIG SC70-6 datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 10MBPS 16-DIP datasheet.pdf
RES 3.30 OHM 14W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CMOS 1.15MHZ RRO 16QFN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf