Vishay/Vitramon VJ0603D220JLAAJ
VJ0603D220JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220JLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220JLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D220JLAAJ
QUANTITY
VJ0603D220JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220JLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220JLAAJ
DIODE ZENER 15V 5W AXIAL datasheet.pdf
SSD 112GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLUE SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3.15V-5.25V 0.03A datasheet.pdf
CONN FFC TOP 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 14POS AU SMD datasheet.pdf