Vishay/Vitramon VJ0603D220JLAAJ
VJ0603D220JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220JLAAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220JLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D220JLAAJ
QUANTITY
VJ0603D220JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220JLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220JLAAJ
CONN FFC TOP 33POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 10A DIN RAIL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
GPS DISCIPLINED CLOCK datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 28 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 574NM 30MA RAD datasheet.pdf
762 TB RIS CLA 90D SOLID datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf