Vishay/Vitramon VJ0603D220JXBAJ
VJ0603D220JXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220JXBAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220JXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D220JXBAJ
QUANTITY
VJ0603D220JXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220JXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220JXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220JXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220JXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220JXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220JXBAJ
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 18POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.84V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V datasheet.pdf
CONTACT PRESS-IN PIN 0.35-0.75MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
CAP MICA 4700PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO-215AB datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 4.3PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf