Vishay/Vitramon VJ0603D220JXPAC
VJ0603D220JXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220JXPAC
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220JXPAC.pdf
Availability of VJ0603D220JXPAC
QUANTITY
VJ0603D220JXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220JXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220JXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220JXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220JXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220JXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D220JXPAC
RELAY DRIVE UNIT 24V datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 10MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 800MA 1.15 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 7.2K PROG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK PEG 2POS datasheet.pdf