Vishay/Vitramon VJ0603D220JXPAJ
VJ0603D220JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220JXPAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220JXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D220JXPAJ
QUANTITY
VJ0603D220JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220JXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220JXPAJ
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 160MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SL 5.08HC/20/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CONN FPC TOP 27POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Crystal 22.5792MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf