Vishay/Vitramon VJ0603D220JXPAJ
VJ0603D220JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220JXPAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220JXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D220JXPAJ
QUANTITY
VJ0603D220JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220JXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220JXPAJ
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X4 QUAD BLANK Y/G datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP STOP/START datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 2W DO214AC datasheet.pdf
TM3107M016DCBA datasheet.pdf
MODULE DIODE 45V 400A ADDAPAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf