Vishay/Vitramon VJ0603D220KXBAJ
VJ0603D220KXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220KXBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220KXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D220KXBAJ
QUANTITY
VJ0603D220KXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220KXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220KXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220KXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220KXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220KXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220KXBAJ
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 82VWM 189VC R6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 1.5V 25A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 4A 8-SOP datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 25W datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 18POS datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf