Vishay/Vitramon VJ0603D220KXBAJ
VJ0603D220KXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220KXBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220KXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D220KXBAJ
QUANTITY
VJ0603D220KXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220KXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220KXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220KXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220KXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220KXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220KXBAJ
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 4DSBGA datasheet.pdf