Vishay/Vitramon VJ0603D220MLAAP
VJ0603D220MLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220MLAAP
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220MLAAP.pdf
Availability of VJ0603D220MLAAP
QUANTITY
VJ0603D220MLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220MLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220MLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220MLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220MLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220MLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D220MLAAP
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC SRAM 4MB 200MHZ 165BGA datasheet.pdf