Vishay/Vitramon VJ0603D220MLXAJ
VJ0603D220MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220MLXAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220MLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D220MLXAJ
QUANTITY
VJ0603D220MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220MLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220MLXAJ
IC FPGA 512 I/O 680FBGA datasheet.pdf
IC TV SILICON TUNER 64-HLQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
PM1100 PROJ CAPACITIVE CONTROLLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 22AWG 500' datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 196OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf