Vishay/Vitramon VJ0603D221FXAAR
VJ0603D221FXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D221FXAAR
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D221FXAAR.pdf
Availability of VJ0603D221FXAAR
QUANTITY
VJ0603D221FXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D221FXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D221FXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D221FXAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D221FXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D221FXAAR Details Description
Related parts for VJ0603D221FXAAR
FIXED IND 22UH 980MA 311 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO204AL datasheet.pdf
POT 4.5K OHM 150W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf