Vishay/Vitramon VJ0603D221GXXAR
VJ0603D221GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D221GXXAR
Brief Description
CAP CER 220PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D221GXXAR.pdf
Availability of VJ0603D221GXXAR
QUANTITY
VJ0603D221GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D221GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D221GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D221GXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D221GXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D221GXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D221GXXAR
BACKSHELL DB15 45DEG PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK DUAL FREQ 10-LCCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS 2.2MM datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A datasheet.pdf