Vishay/Vitramon VJ0603D221JLXAT
VJ0603D221JLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D221JLXAT
Brief Description
CAP CER 220PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D221JLXAT.pdf
Availability of VJ0603D221JLXAT
QUANTITY
VJ0603D221JLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D221JLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D221JLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D221JLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D221JLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D221JLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D221JLXAT
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 20NS 8UMAX datasheet.pdf
VARISTOR 750V 6.5KA DISC 23MM datasheet.pdf
CBL HDMI DVI(18+1)CON 16' 26 AWG datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DFK2-40 COMPENSATED CHOKE 0.5A datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 6A 10 MOHM SMD datasheet.pdf