Vishay/Vitramon VJ0603D221MXXAR
VJ0603D221MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D221MXXAR
Brief Description
CAP CER 220PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D221MXXAR.pdf
Availability of VJ0603D221MXXAR
QUANTITY
VJ0603D221MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D221MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D221MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D221MXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D221MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D221MXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D221MXXAR
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
TERM BLOCK 20POS 35DEG ENT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 82 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HDR 20POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf