Vishay/Vitramon VJ0603D240FLCAJ
VJ0603D240FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240FLCAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240FLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D240FLCAJ
QUANTITY
VJ0603D240FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240FLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D240FLCAJ
DIODE GEN PURP 100V 2A DO15 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 14-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
25MM HS ASSY ULTEM CLIP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10 OHM 14SOIC datasheet.pdf
FUSE LIMITRON FAST ACTING datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf