Vishay/Vitramon VJ0603D240JLXAJ
VJ0603D240JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240JLXAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240JLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D240JLXAJ
QUANTITY
VJ0603D240JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240JLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D240JLXAJ
IC SW PWR DIST 1.5A 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
IGBT 600V 78A 337W TO247 datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN 2DIG 3" TH datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
3G3_X DC REACTOR, 3G3MX2-A2075 datasheet.pdf
CONN Y-ADAPTER 4P-3P/3P M-F/F datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf