Vishay/Vitramon VJ0603D240KXCAC
VJ0603D240KXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240KXCAC
Brief Description
CAP CER 24PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240KXCAC.pdf
Availability of VJ0603D240KXCAC
QUANTITY
VJ0603D240KXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240KXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240KXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240KXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240KXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240KXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D240KXCAC
TRANS NPN 25V 0.2A TO92 datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS VERT PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.99K OHM 1% 20W datasheet.pdf
VARISTOR 185V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
UDK 4-MTK-P/P RD datasheet.pdf
RC-09S3N12T0Z0 datasheet.pdf
DYNAMIC 1200D REC HSG 16PX BLACK datasheet.pdf
IC AMP AUD LP 3W MONO D 9WLCSP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8DSO datasheet.pdf
180UF 500V 30X35MM 105C 3000H datasheet.pdf