Vishay/Vitramon VJ0603D240MLAAC
VJ0603D240MLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240MLAAC
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240MLAAC.pdf
Availability of VJ0603D240MLAAC
QUANTITY
VJ0603D240MLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240MLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240MLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240MLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240MLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240MLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D240MLAAC
CONN EDGECARD 10POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 16A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 22POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MINI MOD RF TXRX EM357 20DBM datasheet.pdf
HD-BNC TO BNC STRT PLUG 18" datasheet.pdf