Vishay/Vitramon VJ0603D270FLCAC
VJ0603D270FLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270FLCAC
Brief Description
CAP CER 27PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270FLCAC.pdf
Availability of VJ0603D270FLCAC
QUANTITY
VJ0603D270FLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270FLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270FLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270FLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270FLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270FLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D270FLCAC
CONN HEADER 27POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 150NS 32DIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
SIDACTOR BI 400V 80A DO15 LOCAP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 440PF 40KV N4700 DISK datasheet.pdf
RES 85.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 540NH 1.3A 120 MOHM datasheet.pdf