Vishay/Vitramon VJ0603D270FLXAJ
VJ0603D270FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270FLXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270FLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D270FLXAJ
QUANTITY
VJ0603D270FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270FLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270FLXAJ
BOX ABS GRAY 9.45"L X 6.3"W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 420MA 1.07 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
HM2DK3567RLF MPAC DISCR KEY RCPT datasheet.pdf
RES MO 2W 11 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 16A TO263AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf